23.02.2023

4-6 Yaş ve İhtiyaç Odaklı Kur’an Kursu

Diyanet Akademisi Dini İhtisas Merkezimizde misafir edilen deprem mağduru çocuklara yönelik “4-6 Yaş” ve “İhtiyaç Odaklı Kur’an Kursu” sınıfları açılışı yapıldı.

06 Şubat 2023 tarihinde ülkemizde meydana gelen iki büyük depremin ardından Van’a gelen birçok afetzede vatandaş, Diyanet Akademisi Van Abdulhakim Arvasi Dini İhtisas Merkezimizde misafir ediliyor.

Depremin ardından bulundukları illeri terk etmek zorunda kalarak merkezimizde barınan çeşitli yaş gruplarına ayrılan depremzede vatandaşların, deprem travmasının tez zamanda atlatabilmeleri, moral ve motivasyonlarının sağlanabilmesi adına Van İl Müftülüğü işbirliğiyle Dini İhtisas Merkezimizde 4-6 Yaş” ve “İhtiyaç Odaklı Kur’an Kursu” sınıfları oluşturuldu.

Çocuklara çikolata ve oyuncakların dağıtıldığı açılışta; Dini İhtisas Müdürü M.Fudayl ERKOÇ, Van İl Müftü yardımcıları, İlçe Müftüleri, ve İl Müftülüğü personelleri hazır bulundu.

4-6 yaş aralığındaki çocukların eğitim gördüğü bu "4-6 Yaş Grubu Kur'an Kurs"u sınıflarında, görevlendirilen manevi bayan danışman hocaların rehberliğinde, çocukların psikososyal durumları göz önünde bulundurularak, çeşitli eğitici etkinliklerin yanında oyunlar oynatılıp dersler yapılıyor. Bu vesileyle depremin etkileri silinmeye çalışılıyor.

Ayrıca yetişkinlerin eğitim alması için oluşturulan ve belli yaş gruplarına göre oluşturulan "İhtiyaç Odaklı Kur'an Kursu" sınıflarında, ise, isteyen depremzede vatandaşlara yönelik, belli saatlerde dersler veriliyor.