23.02.2023

Depremzede çocuklara tiyatro gösterisi

Diyanet Akademisi Dini İhtisas Merkezimizde depremzede çocuklara tiyatro gösterisi, Karagöz ve Hacivat gölge oyunu gerçekleştirildi.

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen deprem sonrası Van’a barınmak için gelen çok sayıda afetzede vatandaş, çocuklarıyla beraber Diyanet İşleri Başkanlığı Diyanet Akademisi Van Abdulhakim Arvasi Dini İhtisas Merkezimizde ağırlanıyor. Afetzede vatandaşlara manevi destek sağlamak ve depremin etkisini daha çabuk atlatabilmek için çeşitli etkinlikler düzenlemek amacıyla yerel kurumlar tarafından Dini İhtisas Merkezimize ziyaretler devam ediyor.

Bu kapsamda Tuşba Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tiyatro ekibi, berber ustaları ve personelleri, misafir edilen depremzede vatandaş ve çocuklarına moral ve motivasyon sağlamak ve depremin travmasını azaltmak için merkezimizi ziyaret etti.

Tiyatro ekibi, çocuklar için konferans salonunda palyaço tiyatro gösterisi gerçekleştirdi. Tiyatro gösterisinin ardından Karagöz ve Hacivat gölge oyunları da oynatan tiyatro ekibi, çocuklara çeşitli oyuncaklar da dağıtarak çocukları sevindirdi. Müdürlük ekibi içinde yer alan berber ustaları ise depremzede vatandaşlara tıraş hizmeti sundu.