17.06.2022

Başkan Yardımcısı İşliyen’den Kursiyerlere Konferans

Dr. Burhan İşliyen yeni atanan 4/B sözleşmeli kursiyerlerle bir araya geldi.

“Merkez-Taşra Buluşmaları” kapsamında ilimize gelerek çeşitli faaliyet ve açılışlarda bulunan Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen ve Zekat Hizmetleri Daire Başkanı Turgut Erhan, Eğitim Merkezimizi ziyaret ettiler.

Eğitim Merkezi Müdürümüz sayın Mehmet Fudayl Erkoç’un selamlama konuşmasının ardından söz alan İşliyen, çiçeği burnunda imam-hatiplere din adamında bulunması gereken vasıflardan bahsederek onlara meslek hayatı boyunca gerekli olacak tavsiyelerde bulundu.

İşliyen, Tevbe sûresinin 34. âyeti olan; “Ey iman edenler! Hahamlardan ve rahiplerden birçoğu, insanların mallarını haksız yollarla yiyorlar ve Allah’ın yolundan alıkoyuyorlar. Altın ve gümüşü biriktirip gizleyerek onları Allah yolunda harcamayanları elem dolu bir azapla müjdele.” âyetini hatırlatarak; “Name uyutur mâna uyandırır. Ömür boyu dinden geçinen hristiyan ruhbanları gibi olmayın” diyerek, kursiyerlerden görev hayatları boyunca en az 100 defa Kur’ân-ı Kerîmin açıklamalı meâlini ve tefsirini okumaları konusunda söz aldı.